CARERO SERCEM

Już od założenia firmy jej filozofia opiera się na odpowiedzialności wobec klientów oraz pracowników. Jesteśmy również świadomi znaczenia odpowiedzialnej postawy wobec społeczeństwa.

CARERO SERCEM to program wsparcia wybranych projektów na terytorium całych Czech, w szczególności projektów charytatywnych i artystycznych. Całkowita kwota corocznego wsparcia wynosi aż 100 000 CZK.

CARERO PO NASZYMU poświęcone jest projektom prowadzonym w regionie Jablunkovsko: charytatywnym, artystycznym, rozwojowym i innym. Całkowita kwota corocznego wsparcia wynosi aż 50 000 CZK.


 

Wybrane projekty, które wsparliśmy:

Wsparcie finansowe na zakup samochodu dla Erička

Eriček przyszedł na świat po bardzo skomplikowanym porodzie, podczas którego walczył o życie. Erik ma 11 lat i, niestety, już w tym wieku zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, mikrocefalię, głębokie upośledzenie umysłowe oraz zaburzenia odżywiania.

Rodzina pilnie potrzebowała dla Erička odpowiedniego samochodu, aby mógł uczestniczyć w regularnej rehabilitacji. Rodzice chłopca zwrócili się z prośbą o pomoc do organizacji Konto BARIÉRY, które otworzyło dla niego konto. Postanowiliśmy wesprzeć zakup samochodu kwotą 20 000 CZK.

Jeśli ciebie też poruszyła historia Erička i chciałbyś wesprzeć go finansowo, napisz do nas na adres e-mail marketing@carero.cz, a my skontaktujemy cię bezpośrednio z rodzicami Erika.

Środki ochronne dla miasta Jablunkov

Jablunkov to najbardziej na wschód wysunięte czeskie miasto. Firma Carero ma w Jablunkovie swój zakład i jest z tym regionem mocno związana.

Razem z przedsiębiorstwem rolniczym Netis, a.s. oraz Kościołem Przyklasztornym podarowaliśmy miastu Jablunkov żele do dezynfekcji oraz maseczki chroniące przed COVID-19, chcąc w ten sposób pomóc w bezpiecznym funkcjonowaniu miasta w czasach, gdy środków tych było za mało.

Maseczki ochronne dla mobilnego hospicjum

MEDICA zdravotní péče, s.r.o. została założona w 2007 roku jako prywatna placówka medyczna zapewniająca opiekę zdrowotną w domach pacjentów na terenie Trzyńca i okolic.

Firmie MEDICA przekazaliśmy żele do dezynfekcji oraz maseczki ochronne dla personalu medycznego i podopiecznych seniorów.

Album Szufloda grupy BLAF

BLAF to jedyny zespół na świecie wykonujący utwory country w gwarze śląskiej. Szczególnie popularny i aktywny jest on w regionie od Mostu u Jablunkova po Ostrawę, gdzie słuchacze rozumieją gwarę grupy. Dzięki internetowi i fanom rozsianym po całej kuli ziemskiej jej muzyka znana jest jednak nie tylko tutaj, lecz również przykładowo w Rosji, Ameryce czy w Australii.

Wsparliśmy finansowo nagrania ich najnowszego albumu Szufloda.

Nagrody dla zwycięzców Biegu Polanskiego

Bieg Polanski to akcja charytatywna, z której zysk przekazywany jest na wsparcie oddziału neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego Ostrawa oraz oddziału niemowlęcego JIP2 Szpitala Miejskiego Ostrawa.

W latach 2019 i 2020 przekazaliśmy nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz uczestników biegu.

Pomoc materialna dla dzieci w Ukrainie

Skontaktowaliśmy się z fundacją Charita Jablunkov, która podobnie jak wiele innych organizacji w tych trudnych czasach rosyjskiej inwazji na Ukrainę, organizuje pomoc finansową i humanitarną.

Los dzieci w Ukrainie nie jest nam obojętny, dlatego postanowiliśmy przekazać 525 opakowań pieluszek jednorazowych New Love, które zostaną dostarczone przez fundację bezpośrednio na tereny objęte wojną, gdzie potrzebna jest wszelka pomoc materialna.

Wydarzenia w Ukrainie dotknęły również naszych pracowników, w związku z czym postanowili zebrać między sobą środki finansowe i przeznaczyć je na żywność dla dzieci. Łącznie zebrano 11 450 CZK i zakupiono 57 kartonów żywności dziecięcej.

Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy pomóc.